İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları

17.06.2022
1.675

İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez “MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitapları” hazırlandı. İlk ve ortaokul öğrencilerinin eğlenerek öğrenmesini sağlamak, bilim ve teknolojiye olan meraklarını güçlendirmek ve doğayla ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla hazırlanan etkinlik seti, iki kitaptan oluşuyor.

Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlamak, bilim ve teknolojiye olan meraklarını güçlendirmek ve doğayla ilgili farkındalıklarını artırmak amacıyla hazırlanan ilkokul kitabında 36, ortaokul kitabında ise 35 konu başlığı altında okuma metinleri, etkinlikler, oyunlar ve bulmacalar yer alıyor. Kitaplarda yer alan 25 oyun ve bulmaca etkinliği, öğrencilerin çevrim içi uygulama yapması amacıyla etkileşimli olarak düzenlendi. Ayrıca 12 etkinlik de öğrencilerin daha kolay uygulama yapmasını sağlamak amacıyla videolarla desteklendi.

İlkokul 2, 3 ve 4. sınıflarla ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri, kitaplara çevrim içi olarak yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitabı – İlkokul için TIKLAYINIZ.

MEB Çocuk Yaz Tatili Etkinlik Kitabı – Ortaokul için TIKLAYINIZ.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

  1. Ali dedi ki:

    Merhabalar. Aynı temayı kullanıyoruz, altta sürekli çıkan sabit mobil reklam ihlal değil mi? Ben aktif etmedim. Bildiğim kadarıyla altta sabit büyük reklam olarak konulmaz.. Uyarmak istedim, başarılar.

    1. Zeki DOĞAN dedi ki:

      Tarayıcıdan kaynaklanıyor olabilir hocam, çünkü her tarayıcıda çıkmıyor…

%d blogcu bunu beğendi: