EK 1 ve EK 2 Formları Nasıl ve Kim Tarafından Doldurulacak

EK 1 ve EK 2 Formları Nasıl ve Kim Tarafından Doldurulacak

2024 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma ile ilgili halen Bakanlığımıza çeşitli konularda sorular gelmektedir.
1-İllere gönderilen yazıda da ifade edildiği üzere Pazartesi ve Salı günü programların ortak metin kısmı tüm öğretmenlerimizin katılımıyla değerlendirilecektir.

2-Değerlendirme EK-1 Form üzerinden yapılacak ve her okul için sadece bir adet form doldurulacaktır.
3-Mesleki çalışmanın hiç bir aşamasında bireysel değerlendirme yapılması istenmemiştir.
4-Değerlendirmeler öğretmenlerimizin ortak görüşünü yansıtacak şekilde olacaktır. Bu şekilde yapılacak değerlendirme sonucu EK-1 form programın ortak metin kısmı Salı günü akşamına kadar veri.meb.gov.tr adresine işlenmesi gerekmektedir. Bu adrese her hangi bir öğretmenimizin mebbis şifresi ile giriş yapabilmektedir.
5-Mesleki çalışmanın Çarşamba ve Perşembe günleri ise alanında program değişikliği olan öğretmenlerimiz il/ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapacağı planlama doğrultusunda eğitim bölgesi düzeyinde zümre halinde program değerlendirmesi yapıp Ek-2 forma işleyeceklerdir. Bu aşamada da bireysel değerlendirme talep edilmemiştir.
6- Her eğitim bölgesinin zümre başkanları zümrede yer alan öğretmenlerimizin ortak kanaatini forma yansıtacaktır. EK-2 Formun Perşembe akşamında kadar doldurulması beklenmektedir.

7-Alanında program değişikliği olmayan öğretmenler ise çarşamba ve perşembe günlerinde kendi okullarında bağlı oldukları genel müdürlüğe göre belirlenen çalışmaları yürüteceklerdir.

Değerli Arkadaşlar,
Sizlere gönderilen programın açıklamalar bölümünde de belirtildiği üzere EK1 VE EK2 FORMU ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN TEK TEK DOLDURULMAYACAK, OKUL VEYA ZÜMRE BAZLI, TEK FORM OLARAK ÇALIŞMAYA KATILAN ÖĞRETMENLERİMİZİN ORTAK DEĞERLENDİRMELERİNİ YANSITACAK ŞEKİLDE DOLDURULACAKTIR.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.